Kilo yapan yiyecekler

Kilo vermek için denemediğiniz yol kalmadı diye yakınanlardansanız peki size soruyorum hiç yediklerinize dikkat ettiniz mi?
Kilo almanıza sebep olan yediğiniz yiyecekler olabilir mi? Dr. Ayça Kaya; kilo aldıran yiyecekleri açıklıyor! Hangi yiyecekler çabuk acıkmanıza ve kilo almanıza neden oluyor merak ediyorsanız; bu yazıyı mutlaka okuyun!

Kalıcı kilo kontrolünde çok önemli bir diğer kavram da daha düşük yağlı yemeyi becerebilmektir. Yağlar dünyadaki en yüksek kalorili yiyeceklerdir. Yiyeceklerin üzerine yağ eklendiğinde yiyeceğin mevcut kalorisi iki-üç kat artabilir. Özellikle metropol hayatında hazır gıda tüketimi son derece yaygındır ve bu yiyeceklerin yağ oranı lezzeti artırabilmek için çok fazladır. O nedenle siz siz olun yiyecekleri seçerken daha az yağlı olmasına özen gösterin.Yani çıtır, kıtır, pane, kızartılmış, kremalı, mayonezli, hazır pastane ürünleri, dışarıda kıymadan yapılmış etler tüketilmezse kilo kontrolü daha kolay olur.

İşe yaptığınız yemeklere koyduğunuz yağı yarı-yarıya azaltarak başlayabilirsiniz. Yağ oranı yüksek besinler ise kilo ile savaşta en uzak kalınması gerekli gruptur. Yağ oranı yüksek kızartmalar, milföy gibi hamurlar, baklavalar, soslar belki de uzun vadede en uzak kalınması gereken gruptur.

Bu yazı Zayıflama Yöntemleri kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kilo yapan yiyecekler için 1 cevap

  1. Dilek Kayrancı der ki:

    Geçenlerde bir arama sonucu bu siteyi buldum ve bir kaç sayfa okuduktan sonra çıktım son zamanlarda bakıyorum da haftada hiç olmazsa üç beş kere kendimi bu sitede buluyorum. Kaliteli ve kullanışlı makaleler emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>