Nasıl kilo verilir diyenlere işte formül

Nasıl kilo verilir diyenlere işte formül, Zayıflama yöntemlerini uygularken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden zayıflama tüyolarına kadar diyet adına tüm aradıklarınızı bulabileceğiniz bilgilendirme konusu…
Modern çağın hastalığı olan şişmanlık vücutta fazla yağın birikmesiyle meydana gelir ve sağlığı ciddi anlamda tehdit eder. Sürekli bilgisayar başında oturmak, hareketsiz kalmak, fast food tüketmek, spor yapmamak gibi çeşitli nedenler şişmanlığa neden olur. Özellikle öğün azaltmak halk arasında doğru bilinen en önemli yanlışlardandır.

Uzmanlar öğünleri çoğaltarak aç kalmadan zayıflamayı önermektedir. Sabah kahvaltısı mutlaka yapılmalı, beyaz ekmek yerine çavdar, kepek ya da tam buğday ekmeği yenmelidir. Aslında ekmeklerin kalorileri aynıdır fakat kepek, çavdar ya da tam buğday ekmeği tüketildiğinde bu ekmekler tokluk hissi verir.

Mümkün olduğunca ara öğünleri atlamadan, sık sık ve az yiyin. Bu tarz beslenme sayesinde kan şekeriniz düşmeyecek ve sürekli yemek yeme, bir şeyler atıştırma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

Ara öğünlerde enerji verecek besinler tüketmeniz de iyi bir çözümdür. Örneğin; 5-6 adet ceviz, 8-10 adet fındık ya da badem, 1 kase yoğurt, 1 adet meyve gibi besinler tüketmeye çalışın ve mutlaka günde 1,5 litre su tüketin. Kendi kafanıza göre diyet listesi hazırlamayıp bir diyetisyenden yardım alın. Kısaca konu hakkında bazı önerilerde bulunacak olursak;

*Mevsiminde sebze ve meyve tüketin.
*Mutlaka günde 1 saat yürüyün.
*Günde 1,5 litre su tüketin.
*Sık sık fakat az yiyin.
*Ekmeği, tuzu ve şekeri azaltın.
*Dışarı çıkacağınız zaman yanınızda birkaç tane

2 Yorum yapıldı.

Yorum gonder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.